Hosté

Účast na akci potvrdili zahraniční hosté, které je nám ctí přivítat poprvé v České republice.

 

kim-hartman

Kim Hartman

Kim se narodila 11. 1. 1952 v Londýně, vyrůstala ve Stratfordu nad Avonou a vystudovala dramatická umění na Webber Douglas Academy v Londýně.

Kim si zahrála vojínku Helgu Geerhartovou ve všech epizodách kultovního seriálu z produkce BBC – Haló, haló!. Spolu s ostatními kolegy vyrazila s jeho divadelní podobou na turné po Velké Británii, Austrálii i Novém Zélandu – dva roky byla představení vyprodána. Kromě Haló, haló se Kim objevila v nekonečném britském seriálu Grange Hill jako učitelka Rawlinsonová a dalších pořadech od BBC.

Většinu života se Kim věnuje divadlu. Objevila se v nespočtu rolí, v britských verzích i nám známých her, např. jako Margaret v Moje máma říkala, že bych neměla, Sheila v Aby bylo jasno, Helen v Techtle mechtle, Silvie ve Dvojité rezervaci nebo její oblíbená Zlá královna ve Sněhurce. Při nedávné výjezdním představení v Singapuru si zahrála pod taktovkou svého manžela Johna Nolana Jean v Prachy? Prachy! a Helgu v Posteli plné cizinců. Pozadu s režií však nezůstala ani sama Kim – ujala se takových klasik jako jsou Komedie plná omylů, Jindřich V. nebo Višňový sad.

richard-gibsonRichard Gibson

Richard se narodil 1. 1. 1954 v ugandské Kambale – ještě předtím, než Uganda získala nezávislost na Velké Británii. Zpíval ve sboru katedrály svatého Pavla v Londýně a studoval v přidružené škole. Herectví však vystudoval na londýnské univerzitě Central School of Speech and Drama.

V seriálu Haló, haló! se objevil ve většině dílů. Kdo by si nevzpomněl na jeho do koženého pláště oděného a kulhajícího gestapáckého důstojníka Herr Flicka. Jeho postava se snažila svádět půvabnou vojínku Helgu a získat obraz Padlé Madony s velkými balónky od Van Klompa. Richard společně s ostatními kolegy s Haló, haló! vyrazili do několika zemí světa, kde s divadelní podobou seriálu slavili obrovský úspěch. Richard tak mimo jiné mohl ukázat jeho umění hry na housle.

První jeho velká role byla ve filmu z roku 1971 Posel a až do svého působení v Haló, haló! hrál jen samé vážné role. Za posledních 15 let rozdělil svoji práci mezi hraní ve filmech i divadle, ale také mezi práci v rozhlase a novinařinu – psal pro britský deník The Guardian a také irský deník The Irish Times.

paris-jefferson

Paris Jefferson

Paris se narodila v Londýně, ale vyrůstala v australském Sydney. Právě v Sydney dostala angažmá v divadle, kde si zahrála např. v divadelních hrách Kupec benátský, Hodný pan doktor nebo Strýček Váňa. Po několika letech se rozhodla, že by Londýn mohl být další výzva, a začala si plnit sny. Přišly zajímavé pracovní nabídky, mezi které patřila role Henrietty ve filmu Sherlock Holmes: Svobodný mládenec, Sally v Hercule Poirot: Případ v ulici Hickory nebo Sarah v seriálu Z vlastní vůle.

Celosvětový úspěch zaznamenala jako bohyně moudrosti Athéna v seriálu Xena. Dodnes jezdí na setkání fanoušků, kteří si tak nenechají ujít její pověstný britský humor.

Paris na čas opustila filmové herectví a soustředila se na studium, nedávno tak získala vysokoškolský titul v oboru Politika, filozofie a historie. Stačila také připravit svoji výstavu fotografií pod názvem Tváře Irska, kde zachytila nejen irské herce, ale také lidi, kteří jako děti vyrůstali v dětských domovech či dokonce klášterech. Paris však zůstala věrná divadlu. V posledních letech měla stálé angažmá v irském Dublinu. Právě zde dostala příležitost ztvárnit Annu ve hře Anna Karenina nebo Amandu ve hře Soukromé životy. Nyní ji však můžeme vidět ve filmu Konzultant s Bradem Pittem.

 

Účast hostů na akci závisí na jejich pracovní vytíženosti.