Program

Sobota 16. listopadu 2013

12:00 Otevření prostor

12:30 Zahájení akce

12:45 Tomáš Kobr - vystoupení

13:00 Taneční skupina Nessie

13:30 Paris Jefferson - diskuzní panel

14:30 Pauza – možnost využití workshopů

15:30 Prezentace a ukázka činnosti Pestré společnosti

16:00 Kim Hartman a Richard Gibson - diskuzní panel

17:30 Focení - Paris Jefferson

18:00 Focení - Kim Hartman a Richard Gibson

18:30 Autogramiáda herců

20:00 Zakončení prvního dne

Neděle 17. listopadu 2013

12:30 Otevření prostor

13:00 Dabéři - diskuzní panel

14:00 Kim Hartman, Richard Gibson a Paris Jefferson

15:00 Autogramiáda herců + focení

15:30 Rozloučení


flick-helga

Hvězdy BritFestu – Kim Hartman a Richard Gibson

Britští herci a komici, známí a námi tolik oblíbení ze seriálu Haló, haló!. Jejich nesmrtelné postavy Herr Flick a Helga přijedou spolu s nimi na setkání s fanoušky.


paris

Hvězdy BritFestu – Paris Jefferson

Paris je úspěšnou divadelní herečkou, která za svoji kariéru zahrála spoustu rolí v seriálech i filmech. Za všechny jmenujme filmy ze série Sherlock Holmes nebo Hercule Poirot. Celosvětového úspěchu dosáhla jako bohyně Athéna ze seriálu Xena. Aktuálně se objevila ve filmu Konzultant s Bradem Pittem a do Prahy dorazí vůbec poprvé.


michal

Speciální hosté – Michal Jagelka

Michal je úspěšným dabérem, který propůjčil svůj hlas desítkám postav v nespočtu filmů i seriálů. Je dvorním hlasem herce Leonarda DiCapria. Herr Flick je pro něj samotného role, na kterou rád vzpomíná, a svoje zážitky rád sdělí samotným fanouškům.


zuzana

Speciální hosté – Zuzana Skalická

Zuzana hraje už od konce 70. let, ale věnuje se už řadu let také dabingu. Role Helgy ze seriálu Haló, haló! je její oblíbenou, a proto ráda přijala pozvání setkat se s fanoušky a poodhalit zákulisí namlouvání postav.

 


tomas

Speciální hosté – Tomáš Kobr

Sympatický Tomáš se objevil v mnoha divadelních hrách a má v nich skutečně široký rozptyl – od shakespearovských her jako jsou Richard III. nebo Hamlet až po hry s queer tématikou jako je Domeček pro buzničky. Tomáš vám na úvod dne názorně ukáže, jak společnost vnímá Velkou Británii a její tradice i symboly.


pestra

Podporujeme – Pestrá společnost

Pestrá společnost je už zavedená nezisková společnost, která skutečně pomáhá – trénuje asistenční psy pro své (nejen) nevidomé klienty. Dále kromě osvětové činnosti a kynologické poradny Pestrá společnost nabízí spoustu zábavy, protože její názorná ukázka výcviku ukazuje i rozverné povahy všech pejsků.


koralky

Plstíme a korálkujeme

Během celého dne budete moci navštívit stánek, kde si sami nebo s pomocí lektorky zdarma vyrobíte šperk v barvách Velké Británie. K dispozici budou korálky a další bižuterní komponenty, a také plsť.

Pro zájemce v podvečer lektorka povede kurz plstění (vhodný i pro děti od osmi let), na kterém si můžete z ovčí vlny vyrobit další šperk nebo vílu-ochránkyni. Tento kurz je také zdarma.


james-bond

Jako James Bond

Oživte s námi Casino Royale v tom pravém britském stylu.

Kdo si na BritFestu nedá ruletu s Jamesem Bondem, jako by nebyl!


nessie

Skotské tance

Kdo netančí s námi, tančí proti nám. Historie, etiketa, oblékání a především výuka skotských tanců podpoří veselost každého účastníka.