Hosté

lukas-langmajerLUKÁŠ LANGMAJER

divadelní a filmový herec

Lukáš se narodil 25. 8. 1980 v Plzni. Když ho jeho starší sestra poprvé přivedla k divadlu, bylo mu 14 let. Divadlo Dialog, ve kterém začínal v pohádce jako čert Haramáš, stále existuje, a Lukáš v něm stále hraje. Zhruba tři roky se živil jako moderátor lokálního vysílání ve Znojmě, nebo jako zprávař radia Kiss Proton v Plzni. Následoval krok na jih Čech, kde Lukáš zakotvil na tři roky v Českobudějovickém divadle, a tam také začala jeho profesionální dráha herce. Jak sám dodává: „Dokáži osedlat koně, podojit krávu, vycvičit psa, uvařit, trochu zatančit, když se nikdo nedívá, a ve sprše krásně zpívám. Hodně se zajímám o auta a také rád jezdím na jejich limitu. Pokud jsem něco nezmínil, tak jen pro mojí vrozenou skromnost.“

 

Filmy: Bobule, Román pro muže, Muži v naději, Babovřesky

Seriály: Ulice, Okresní přebor, Základka

 

anna-polivkovaANNA POLÍVKOVÁ

divadelní a filmová herečka

Anna Polívková se narodila 24. 3. 1979 v Praze. Anička je dcerou herce Bolka Polívky a herečky Evelyny Steimarové - po mamince další pokračovatelka slavného hereckého rodu Steimarů. Jedná se o ženu s velkým komediálním talentem a nadáním, jež v roce 1999 po studiu na konzervatoři nejprve studovala nonverbální divadlo na HAMU, posléze odešla studovat na Mezinárodní školu pohybového divadla Jacquese Lecoqa do Paříže. Věnuje se hře na příčnou flétnu, tanci, technice mimů, akrobacii. Spolu s otcem si zahrála v kriminálním filmu F. A. Brabce Bolero a do povědomí diváků se dostala svým ztvárněním Jolany ve snímku Účastníci zájezdu. Můžete ji vidět v divadelní hře Monology vagíny nebo komedii Zločin v Posázavském Pacifiku.

 

Filmy: Bolero, Účastníci zájezdu, Probudím se včera

Seriály: Hotel Herbich, Soukromé pasti

 

miroslav-hrabeMIROSLAV HRABĚ

divadelní a filmový herec, zpěvák

Mirek se narodil 6. 5. 1981 ve Znojmě. Po absolutoriu na Divadelní akademii múzických umění, obor herectví, nastoupil do angažmá u Městských divadel pražských. Objevil se například v Shakespearovských hrách Král Lear, Romeo a Julie nebo Veselé paničky windsorské, díky jeho pěvecké průpravě dostal však i hlavní roli v muzikálu Daniela Landy Touha. Objevil se v pseudohistorickém dramatu PF 77 režiséra Jaroslava Brabce, dále pak v zahraničním snímku Princ a já 2, ale jeho velkou filmovou příležitostí byla pohádka Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka. Seriálový svět mu ale také není cizí – kromě Pojišťovny štěstí si mj. zahrál studenta medicíny v Expozituře a profesora tělocviku v seriálu Gympl s (r) učením omezeným.

 

Filmy: PF 77, Princ a já 2, Nejkrásnější hádanka

Seriály: Pojišťovna štěstí, Expozitura, Gympl s (r)učením omezeným